Zaułek koszmarów - 2021 - Lektor PL

Zaułek koszmarów – 2021 – Lektor PL

Zaułek koszmarów – 2021 – Lektor PL. Cały film online. Charyzmatyczny Stanton Carlisle spotyka na swej drodze niezwykłe małżeństwo. Widzącą przyszłość Zeenę i jej męża, byłego telepatę, Pete’a, postanawia odmienić swoje dotychczas pechowe życie.


Pobierz 2 - Zaułek koszmarów - 2021 - Lektor PL


Zaułek koszmarów – 2021 – Lektor PL

Gdy charyzmatyczny Stanton Carlisle (Bradley Cooper) spotyka na swej drodze niezwykłe małżeństwo: widzącą przyszłość Zeenę (Toni Collette) i jej męża, byłego telepatę, Pete’a (David Strathairn), postanawia odmienić swoje dotychczas pechowe życie. Wraz z lojalną i szlachetną Molly (Rooney Mara) zaczyna wykorzystywać naiwność nowojorskich elit by się wzbogacić, a nowo nabyta wiedza szybko okazuje się przepustką do sukcesu. Wkrótce jednak Stanton posunie się o krok za daleko, gdy pod wpływem tajemniczej psychiatry (Cate Blanchett) zdecyduje się oszukać groźnego finansowego potentata (Richard Jenkins).


Zaułek koszmarów 2021 - Zaułek koszmarów - 2021 - Lektor PL

Pod względem wizualnym i aktorskim jest to piękna produkcja. Nie ma tutaj źle obsadzonego aktora. Bradley Cooper świetnie wypada jako potrafiący omamić wszystkich czaruś z mrocznym sekretem. I o dziwo nie dominuje on ekranu. Każdy aktor walczy tutaj o uwagę widzów i robi to skutecznie. Wspomnę tutaj tylko o genialnym Willem Dafoe, który odkrywa przed widzami, kim są bestie w jego show. Czy zmęczona życiem w drodze medium Zeena Krumbein grana przez Toni Collette. W tej produkcji nie ma małych niezauważalnych ról, nawet Ron Perlman, który nie ma za dużo do gry w tym filmie, zostanie w pamięci widzów po seansie.

Zaułek koszmarów – 2021 [LEKTOR PL, CDA, GDZIE OGLĄDAĆ, CAŁY FILM, ONLINE]

Największym zaskoczeniem była dla mnie jednak kreacja Cate Blanchett, która podczas scen z Cooperem nie dała mu się przytłoczyć. Każde ich spotkanie trzyma widza w napięciu, bo nie jesteśmy do końca przekonaniu, kto tu kogo próbuje tak naprawdę wykiwać. Del Toro stawia pomiędzy iluzjonistą i psychologiem pewien znak równości, jeśli chodzi o mamienie widzów i żerowaniu na ich słabościach. Pokazuje, że nie ma różnicy pomiędzy nauką a „siłami nadprzyrodzonymi”, jeśli są one wykorzystywane w złych intencjach.

Zaułek koszmarówznacznie różni się od poprzednich filmów Guillermo del Toro, ale nie jest to żaden przytyk. Oglądając go, można łatwo zrozumieć, dlaczego reżyser walczył o realizację projektu od trzech dekad.

Zostaw odpowiedź