Zbrodnie przyszłości - 2022 - Lektor PL

Zbrodnie przyszłości – 2022 – Lektor PL

Zbrodnie przyszłości – 2022 – Lektor PL. Cały film online. Wstrząsająca wizja przyszłości, w której ludzie szukając coraz mocniejszych wrażeń modyfikują swoje ciała, a chirurgia jest substytutem seksu.Zbrodnie przyszłości – 2022 – Lektor PL

W niedalekiej przyszłości ludzie doświadczają syndromu przyspieszonej ewolucji. Aby odnaleźć się w nowej, zdominowanej przez technologię rzeczywistości, muszą przekształcać nie tylko swoje umysły, ale także ciała, by nadążały za wymogami czasów. Głodni nowych, silniejszych bodźców coraz śmielej eksperymentują z cielesnością, przesuwając biologiczne granice własnej wytrzymałości. Ogromną popularność zyskują szokujące praktyki chirurgiczne polegające na wszczepianiu sobie nowych organów. Saul Tenser to sławny artysta performer, który postanawia z własnej przyspieszonej ewolucji uczynić multimedialne widowisko. Przy pomocy swojej partnerki Caprice, na oczach milionów dokonuje coraz śmielszego przeobrażenia swojego ciała, szukając nowych form rozkoszy. W pogoni za popularnością decyduje się na tak szokujący krok, że powrót do dawnego życia może okazać się już niemożliwy.


Zbrodnie przyszłości 2022 - Zbrodnie przyszłości - 2022 - Lektor PL

Croneberg w Zbrodnie przyszłości chciał stworzyć filozoficzną rozprawę o ewolucji ludzkości i zachowywaniu człowieczeństwa, ale jednak produkcja w większości serwuje nam puste frazesy, o których zapomnimy zaraz po seansie. Reżyser próbuje przykrywać niedostatki fabuły swoją specyficzną stylistyką i – muszę przyznać –  pod tym względem staje na wysokości zadania. Nawet stonował nieco swoje zapędy w nadmiernym szokowaniu widza. Dostajemy kilka scen, które mogą nie spodobać się odbiorcom, ale na szczęście mają one jakieś wytłumaczenie.

Rekwizyty i scenografia sprawiły, że poczułem się tak, jakbym oglądał kolejny teledysk zespołu Tool. Uznajcie to za komplement. Aura mroku wokół bohaterów zostaje spotęgowania i da się odczuć niepokój, który im towarzyszy. Szkoda tylko, że ciekawa, mocna stylistyka nie idzie w parze z dobrą historią. Zbrodnie przyszłości – 2022 – Lektor PL.

Zbrodnie przyszłości – 2022 [LEKTOR PL, CDA, GDZIE OGLĄDAĆ, CAŁY FILM, ONLINE]

Nie mogę przekonać się do obsady. Pewnie wynika to z niedostatków scenariuszowych, które nie pozwalają rozwinąć się bohaterom. Kristen Stewart nie ma praktycznie niczego ciekawego do zagrania. Nie może zaznaczyć swojej obecności w opowieści. Léa Seydoux sprawdza się lepiej –  jej stonowany, nieco wycofany styl grania pasuje do koncepcji Cronenberga. Postacie drugoplanowe, przede wszystkim dwie kobiety z pewnej firmy, są tylko lekko nakreślone. Szkoda, bo akurat te bohaterki miały potencjał na więcej. Dobrze wypada Viggo Mortensen w głównej roli. Aktor sprawnie wchodzi w buty zmęczonego światem człowieka, ale nie do końca wie, co mu przyniesie przyszłość. Potrafi zagłębić się w nihilizm towarzyszący jego postaci.

Zostaw odpowiedź