Zegar czarnoksiężnika - 2018 - Dubbing PL

Zegar czarnoksiężnika – 2018 – Dubbing PL

Zegar czarnoksiężnika – 2018 – Dubbing PL

Młody Levis Barnavelt po tragicznej śmierci swoich rodziców trafia na odludzie, gdzie od tej pory będzie pod opieką tajemniczego wuja Jonathana. Niedługo potem okazuje się, że mężczyzna używa magii i eksploruje świat równoległy. Wszystko po to, żeby odkryć tajemnicę zniknięcia zaginionego mistrza czarnej magii Isaaca Izarda, który skonstruował zegar odmierzający czas do nadchodzącej Apokalipsy. Zegar ten został ukryty w murach wielkiej rezydencji. Jego odnalezienie, to jedyny sposób, żeby powstrzymać zagładę.

Recenzja

Obraz Eli Rotha może podobać się z kilku względów. Jeden z nich to uchwycenie wspaniałej atmosfery powieści Johna Bellairsa. Druga z nich, to przedstawienie kilku sekwencji grozy nadających opowieści tak potrzebnego napięcia. Nie można tutaj niestety powiedzieć wiele dobrego o fabule, która po prostu gdzieś zanika w natłoku kiepskich żartów, nudnych szkolnych epizodów czy rozczarowującego finału. Szkoda również, że takie gwiazdy jak Jack Black czy zjawiskowa Cate Blanchett, nie mają tu po prostu zbyt wiele do zagrania. Można by rzec nawet, że jest on tutaj zupełnie niepotrzebny w porównaniu z wiecznie fałtłapowatym magiem, którego we wszystkim musi wyręczyć Florence. Nie jest to jakiś bardzo udany zabieg, a jego potencjał komediowy został tutaj zmarnowany wzorowo. Problemem jest również odtwórca roli Lewisa – Owen Vaccaro. Jego kreacja na pewno nie porywa, pozostaje w cieniu doświadczonych aktorów. Nawet finał, w którym rola chłopca jest znacząca, wypada dość bezbarwnie i mało emocjonująco.

Zegar czarnoksiężnika na pewno zadowoli małych i niewybrednych widzów. którym nieprzeszkodzi kilka wpadek, no i ten polski dubbing. Z całą pewnością nie jest to najlepsza ekranizacja powieści Johna Bellairsa. Nie pomogła tutaj nawet gwiazdorska obsada, kilka na prawdę dobrych żarcików i nawet atmosfera kina grozy. Jest to produkcja zupełnie pozbawiona oryginalności i niczym nie wyróżniająca się na tle innych z ego gatunku. To taka jakby rzemieślnicza robota na raz i nic więcej.

Oglądaj online cały film Zegar czarnoksiężnika – 2018 – Dubbing PL

Zegar czarnoksiężnika 2018 cały film online - Zegar czarnoksiężnika - 2018 - Dubbing PL

Zostaw odpowiedź